25 правил бізнесу від Девіда Рокфеллера

25 правил бізнесу від Девіда Рокфеллера

419
ПОДЕЛИТЬСЯ

Днями найстаршому мільярдерові світу Девіду Рокфеллеру виповнилося 100 років. Ці цитати описують правила життя і бізнесу патріарха найвпливовішої ділової династії.

1. Прибуток важливий в бізнесі і в житті

«Прибуток, має звабливу силу, створює робочі місця, збільшує добробут і наділяє людей такими можливостями, на які не спроможна жодна соціальна або економічна система».

2. Розлучення і політика коштують дорого

«Одного разу адвокат нашої сім’ї сказав: «Дві найдорожчі речі, які може дозволити собі Рокфеллер, — піти в політику або розлучитися».

3. Заробляючи гроші, заводьте друзів.

«Діда з його діловими партнерами пов’язувала міцна дружба. У ті рідкісні моменти, коли в розмові він торкався кар’єри, я слухав розповіді про те, як весело їм було, незважаючи на довгі години напруженої роботи».

4. Один бос завжди краще двох.

«Угоди про спільне керівництві рідко дають добрий результат, оскільки вони являють собою незручний компроміс».

5. Не сидіть в офісі…

«Я відвідав клієнтів банку в 42 з 50 штатів… з’їв приблизно 10 000 ділових обідів (а якщо рахувати нью-йоркські, і того більше) і взяв участь у тисячах зустрічей з користувачами нашого сервісу і партнерами».

6. … і їдьте від нього якнайдалі.

«Я налітав більше 5 млн. миль (що дорівнює 200 кругосвітіх подорожей)… За 35 років моєї роботи в «Чейз» я побував у 103 країнах, у тому числі 41 разів — у Франції, 37 — в Англії… і тричі — в тривалих поїздках по країнах Африки на південь від Сахари».

7. Не бійтеся вести бізнес з друзями.

«Я глибоко переконаний, що найбільш успішні ділові зв’язки ґрунтуються на довірі, взаєморозумінні та відданості — тих же якостях, без яких неможлива близька дружба».

8. Захищайте капіталізм.

«Ніхто не повинен відчувати провину за те, що робить гроші».

9. Капіталізм вимагає, щоб уряд і ринок працювали в одному напрямку.

«Надія, що уряд або ринок поодинці можуть вирішити всі проблеми, вилікувати всі хвороби, нагадує догму, далеку від практики».

10. Якщо вас щось не влаштовує, напишіть людині, за яку ви голосували.

«Думаю, людина мого рівня повинна мати можливість донести свою думку до членів Конгресу та адміністрації (президента США). Зрозуміло, представники будь-якої соціальної групи вільні говорити про те, що їх турбує».

11. Правильна прізвище відкриває одні двері …

«Прізвище Рокфеллер може бути перевагою … На мої телефонні дзвінки відповідають частіше».

12. … і закриває інші.

«Через неї ж люди іноді ставляться до мене підозріліше, скептичніше, ніж до інших. Вони вважають, що я чогось досяг завдяки прізвищу, а не власним зусиллям».

13. Недоброзичливці знайдуться завжди.

«Тому, хто хоч трохи виділяється з натовпу, потрібно бути товстошкірим».

14. Батьківство дає можливість по-новому поглянути на себе.

«Сам ставши батьком, я усвідомив, що далеко не ідеальний в цій ролі, і почав з великим розумінням ставитися до слабостей свого тата. У цій ролі ти робиш все, що можеш».

15. Відстоюйте інтереси сім’ї.

«Дід і його партнери жорстко вели справи, але такий був світ бізнесу того часу».

16. Серйозно, підтримуйте сім’ю.

«Зазвичай я не брав участі публічно в кампаніях Нельсона (старший брат Девіда Рокфеллера, з 1959-го по 1973 рік був губернатором Нью-Йорка, з 1974-го по 1977-й — віце-президентом США. — Forbes.), Але коли він з’явився на «моїй території» (Девід в молодості працював помічником мера Нью-Йорка. — Forbes.), я відчув, що як брат повинен виступити на його підтримку».

17. Хоча родина часом підносить сюрпризи.

«Ми були шоковані, коли дізналися про роман Нельсона з Хеппі (Happy — «Щасливиця» — прізвисько коханки Нельсона Рокфеллера Маргарет Фітлер Мерфі, яка згодом стала другою його дружиною). Часто найближчі дізнаються про все останніми».

18. Заведіть хобі.

«Ще дитиною, пройшовши курс природознавства, я закохався в жуків. Куди б я не поїхав, банку тримав завжди в кишені. Колекціонувати жуків нескладно — у них міцний панцир».

19. І знайдіть хорошого вчителя.

«Інтерес до історії, що не залишає мене все життя, виник завдяки Елміна Лак, вчителька шостого класу, на уроках якої минуле оживало».

20. Протилежності дійсно сходяться.

«Хоча нам з дружиною було добре разом, у нас зовсім різні інтереси, які ми переслідували окремо один від одного. Це і є ключ до нашого дуже довгого і дуже щасливому шлюбу».

21. Живіть за коштами.

«Доступні кредити легко призводять як до масштабної спекуляції, так і до надмірного розширення».

22. Полюбіть пригоди.

«У Прінстоні мій брат Лоренс ділив кімнату з крутими хлопцями, які любили відірватися. Він говорив, що в житті потрібно спробувати все … Пізніше він став вельми успішним венчурним інвестором — його інтерес до неординарних ідей ніколи не згасав».

23. Побувайте за кордоном.

«Мої батьки вважали, що діти повинні спершу добре дізнатися свою країну. Проте для нас так само важливо було познайомитися з європейською культурою».

24. Ні про що не шкодуйте.

«Від мого діда жодного разу не чули навіть подиху жалю — ні його син, ні онуки, ні хто-небудь ще. Він був упевнений, що «Стандард Ойл» приносила суспільству користь».

25. Створюйте щось довготривале.

«Радість підприємництва — у створенні чогось постійного, довгострокового, що має цінність для оточуючих».