ПОДЕЛИТЬСЯ
Місце нелегального видобутку бурштину. Фото Денис Казанський

У лісових районах українського Полісся мафія веде нелегальний видобуток бурштину. Масштаби неймовірно великі.

В Олевському районі Житомирської області тисячі людей під покровительством криміналу та правоохоронних органів нелегально видобувають бурштин, знищуючи при цьому екосистему регіону.

«Потрапили на одне з найбільших місць видобутку. Ситуація жахлива, десятки, якщо не сотні гектарів лісу перетворилися на місячну поверхню, ліс випалюється з усією живністю, масштаби грабежів колосальні», — на своїй сторінці в «Фейсбуці» повідомив журналіст Денис Казанський. Учасники рейду їхали автоколоною разом з АвтоМайданом. За словами Казанського, вони накрили в лісі під Олевськом бандитський табір, ціле містечко дерев’яних будівель за парканом. «Але всі мешканці втекли перед нашим приїздом і зняли блокпости, а також встигли евакуювати екскаватори і майже всю техніку.

Вдалося зняти тільки військові вантажівки. Цікаво, чому вони не на фронті?», — поцікавився Казанський. За його словами, на місце злочину викликали міліцію, губернатора і чиновників.

«Будемо знову бити в усі дзвони, робити пресуху. Подивимося, хто відреагує з міністрів і що буде. Ось Наливайченко прийшов на наш круглий стіл і якось відразу звільнили його потім…», — поскаржився журналіст і додав, що всі роблять вигляд, що бурштин копають прості селяни, а про мафію намагаються не говорити. «До речі, північ Житомирської області традиційно підтримувала Партію регіонів. Чомусь там, де якісь копанки, завжди люблять «регіоналів». Мабуть, є якийсь зв’язок», — резюмував журналіст.

Це відео зняли Автомайданівці зі свого коптера на місті нелегального видобутку. Ви бачите масштаби незаконного видобутку бурштину та вирубки лісу. Скільки там поміститься футбольних полів?

Лиса місцевість — це болото. Грунт розмитий водою, вода стоїть в розритих каналах. Ліс там більше не виросте в найближчі кілька десятиліть. Без рекультивації, земля буде безплідною — ні ягід, ні грибів, ні дерев там не буде і скоріш за все перетвориться в пустелю.

Денис дає пояснення для міліції, як шукати нелегальні «клондайки», – «Запускаєте коптер — і все видно, як на долоні. Ми так і вийшли на це родовище».