ЄС продовжив санкції проти Росії

ЄС продовжив санкції проти Росії

482
ПОДЕЛИТЬСЯ
Санкції ЄС проти Росії продовжили

«Євросоюз продовжив економічні санкції проти РФ до 31 січня 2016 з метою повного втілення в життя мінських домовленостей», — зазначили у зовнішньополітичній службі ЄС

Про це повідомила представник Європейської служби зовнішніх дій ЄС Сьюзан Кіефер.

«Рішення про продовження обмежувальних заходів прийнято», — сказала вона.

Це рішення було прийнято без обговорення.

Кіефер оголосила про нього фактично до завершення прибуття на зустріч в Люксембурзі глав МЗС всіх 28 країн ЄС.

Як заявив міністр закордонних справ Італії Паоло Джентілоні після прибуття на Раду ЄС в Люксембурзі, Євросоюз повернеться до обговорення режиму санкції щодо Росії через 6-7 місяців.

«Через 6-7 місяців ми обговоримо режим санкцій у світлі подій, що відбуваються в рамках дотримання мінських домовленостей», — сказав він.

При цьому глава МЗС Італії підкреслив, що «діалог з Росією вкрай необхідний».

«Нам потрібно залучити Росію в діалог з різних питань на міжнародній арені. Думаю, діалог потрібен з кількох питань, таким як Лівія і Сирія. Діалог є абсолютно необхідним», — зазначив він.

Принциповий компроміс між 28 країнами ЄС з проблеми санкцій був досягнутий на засіданні Комітету постійних представників Євросоюзу (КОРЕПЕР) 17 червня.

«Рішення про продовження санкцій до кінця січня 2016 погоджено на рівні КОРЕПЕР (Комітету ЄС на рівні постійних представників)», — повідомило раніше джерело в Брюсселі.

«Рада (ЄС) не обговорює нині жорсткість режиму санкції (щодо РФ)», — уточнив він.

Сполучені Штати Америки вітають продовження Європейським союзом чинності секторальних економічних санкцій проти Росії, накладених у відповідь на російську агресію на сході України, заявив речник Державного департаменту США Джон Кербі.

Він нагадав, що так само, як у ЄС, і у США й інших країнах «Великої сімки» чітко заявляли, що прямо пов’язують ці санкції з повним виконанням мінських домовленостей.

«Ми сподіваємося, що всі країни засудять агресивні дії РФ в Україні і приєднаються до міжнародної спільноти в накладенні санкцій», – додав Кербі на брифінгу.

Політичну декларацію про намір продовжити економічні санкції щодо РФ на півроку саміт ЄС прийняв ще в березні цього року, пов’язавши скасування санкцій з повним виконанням умов мінських угод, розрахованих на період до кінця року.

Які обмеження введені відносно РФ

Економічні секторальні санкції ЄС щодо РФ включають обмеження у сфері кредитування ключових російських держбанків, оборонних підприємств і підприємств нафтопромисловості.

Крім того ЄС ввів обмеження на постачання в РФ зброї і військової техніки, військових технологій і технологій подвійного призначення, а також високотехнологічного обладнання та технологій для нафтовидобутку.

Обмежувальні заходи ЄС не торкнулися російської газової промисловості.

Санкції щодо Росії були введені Євросоюзом з 1 серпня 2014 року і посилені у вересні та пом’якшені в жовтні, коли з під дії кредитних обмежень відносно РФ окремим рішенням Ради ЄС були частково виведені європейські «дочки» російських держбанків.

Москва неодноразово заявляла, що вважає санкції, введені через український конфлікт, контрпродуктивними.

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров, зокрема, зазначав, що «розкручування конфронтації, спроби санкціонного натиску (на Росію) — тупиковий шлях».

13 травня голова комітету Держдуми з міжнародних справ Олексій Пушков, коментуючи зустріч в Сочі держсекретаря США Джона Керрі з президентом РФ Володимиром Путіним і главою МЗС Сергієм Лавровим, сказав: «Я не думаю, що США переглянули свою позицію щодо Криму, я лише припускаю, що вони віддають собі звіт, що Крим є частиною РФ і що намагатися чинити тиск на Росію з цього питання абсолютно безперспективно «. «Але це не означає, що вони відмовилися від свого підходу і що вони готові розглядати можливість зняття санкцій, які пов’язані з Кримом», — попередив він.

Відповідні заходи Росії

Росія 7 серпня 2014 ввела пакет заходів у відповідь на санкції США, Австралії, Канади, Євросоюзу та Норвегії. Відповідні санкції являють собою заборону строком на один рік імпорту до Росії з цих країн фруктів, овочів, молочної та м’ясної продукції. Під обмеження не потрапили деякі види готової продукції з м’яса (за винятком ковбаси) і риби. 20 серпня 2014 р. уряд РФ виключив зі списку продуктів, на які поширюються відповідні продовольчі санкції Росії, концентрати рослинних і тваринних білків, спортивне харчування, безлактозне молоко, БАДи і вітамінно-мінеральні комплекси. Також було знято заборону на поставки насіннєвої картоплі, смолта (мальки для аквакультури), цибулі-сіянки, цукровоъ гібридної кукурудзи і гороху для посіву.