ПОДЕЛИТЬСЯ

Боєць спецпідрозділу «Торнадо» Олексій Тарасов в інтерв’ю Spilno.TV розповів про те, як генерал ВСУ Руслан Хомчак в боях під Іловайськом свідомо віддавав злочинні накази і шкодував терористів. Тарасов зазначив, що по сьогоднішній день, за Іловайську трагедію так ніхто і не відповів, оскільки в цьому замішано вище керівництво країни.

«Перед виходом у бій, просили у Хомчака дати розвідані. Хомчак категорично не давав цю інформацію, хоча без розвідки в бій не можна було ходити. Розвідку ми добували своїми силами. Коли виявили, що з церкви московського патріархату виносять зброю чеченці, попросили у Хомчака розбити склад. Хомчак заборонив її розбивати, мовляв гріх, хоча там сиділо повно бойовиків», — згадує Олексій Тарасов.

«На всю техніку та артилерію ми ходили з автоматами і гранатометами. За ці всі злочини ніхто не відповів донині. Ні генерали, ні Порошенко. Тільки було груба брехня. 1 вересня вмикаю телевізор і чую слова міністра оборони, що під Іловайськ загинуло 107 чоловік. Три з половиною тисячі — це те що я знав на той момент», — заявив боєць «Торнадо».

Раніше керівник «Дорожнього контролю» Ростислав Шапошников, який у якості журналіста потрапив в Иловайский котел, опублікував доповідь батальйону «Кривбас» про злочинні накази генерала Руслана Хомчака. У даному доповіді прямо вказується на те, що Хомчак не враховував дані розвідки і навмисне відправляв бійців на вірну смерть. Зокрема, Хомчак свідомо ігнорував дані про наступ російських військ.

Також, Ростислав Шапошников опублікував фільм, про зраду Руслана Хомчака зроблений, на основі відеоматеріалів знятих 29 серпня 2014 при виході з «Іловайського коридору». У фільмі показано, як Хомчак розформував війська на дві колони. Одну, як відволікаючий маневр, запустив в засідку ворога, а сам поїхав у другій. Коли почався бій, Хомчак вистрибнув з машини, кинув рацію і сховався в кущах.

Крім цього, Руслан Хомчак кинув знімальну групу у складі Ростислава Шапошникова і журналістів «Еспрессо ТВ». Через це, репортери потрапили в полон до російських солдат. У вересні 2014-го на ТРК «Україна» записувалася передача з приводу Иловайской трагедії на яку, зокрема, були запрошені Руслан Хомчак та Ростислав Шапошников. Однак, у версії передачі, яка вийшла на ТБ, слова Шапошникова про зраду Хомчака були повністю вирізані.

Надалі, Ростислав Шапошников був запрошений до Генеральної прокуратури України де дав свідчення проти генерала Руслана Хомчака і комбата «Дніпро-1» Юрія Берези (нині депутата партії Народний фронт). ГПУ обіцяла оприлюднити результати розслідування до кінця 2014 року. Однак, станом на червень 2015-го, результатів нема. Разом з тим, щодо Ростислава Шапошникова сфальсифікували кримінальну справу. В даний момент, Шапошников змушений знаходиться в США.