Найбільш забруднені міста світу

Найбільш забруднені міста світу

2501
ПОДЕЛИТЬСЯ

У світі існує чимало місць, які приваблюють своєю красою і величчю. Але є й такі куточки, в які не слід їздити. Вічний зміг, підвищений рівень радіації, сміття, кислотні дощі … все це небезпечно для життя мешканців таких міст та і мандрівникам не варто випробовувати себе на міцність. Зробимо огляд найнебезпечніших міст, які не слід вписувати в свій туристичний маршрут.

10 місце. Кавбе, Замбія

Кавбе, ЗамбияУ цьому місті на початку 20 століття були виявлені великі запаси кадмію та свинцю. В результаті — споруда підприємств з переробки металів. Сьогодні місто забруднене важкими металами, вони ж є і в поверхневих і підземних водах. Рівень забруднення в чотири рази перевищує допустиму норму. У дітей в крові рівень свинцю настільки небезпечний, що вважається смертельним. А дорослі страждають не тільки отруєнням крові, але і захворюванням нирок, атрофією м’язів.

9 місце. Прип’ять, Україна

Після вибуху на АЕС пройшло вже більше 20 років. Але радіація досі має вплив у цій зоні, а саме місто незаселений. Після аварії рівень безпліддя і вроджених ефектів у тих, хто проживає навколо цієї зони, залишається досить великим.

8 місце. Норильськ, Росія

Норильськ, РосіяІноземцям не можна їздити в це місто. І на це є свої причини. Тут розміщені найбільші в світі заводи з переробки міді, нікелю, свинцю, селену, цинку. Місто настільки забруднений, що люди, що живуть у ньому, страждають невиліковними респіраторними захворюваннями.

7 місце. Дзержинськ, Росія

Дзержинськ, РосіяЗ 1930 року і аж до 1998 року в цьому місті проводилися поховання найнебезпечніших хімічних відходів. Тепер рівень забруднення води в 17 мільйонів разів перевищує норму. А ті 300 тисяч жителів, які залишилися тут, живуть близько 45 років. На початку 2000 років рівень дитячої смертності досяг 260%.

6 місце. Ла-Оройа, Перу

Ла-Оройа, ПеруУ поселенні побудовані американські заводи по видобутку свинцю, міді та цинку. У місті нерідко йдуть кислотні дощі. А практично всі жителі міста мають високий рівень вмісту небезпечних металів в крові.

5 місце. Вапі, Індія

Вапі, ІндіяВажко уявити, але в місті більше тисячі промислових підприємств. Тому в підземних водах міста рівень таких небезпечних металів, як ртуті, в 96 разів вище норми. Тут багато людей, які страждають респіраторними і онкологічними захворюваннями.

4 місце. Сукінда, Індія

Сукінда, ІндіяУ цьому місті найбільші у світі шахти з видобутку хромової руди. Підприємства здебільшого скидають відходи у місцеву річку і озера. Це є не тільки причиною забруднення міста, але ракових захворювань. Вони зустрічаються у 90% з 2500 тисяч живуть тут.

3 місце. Таньяін, Китай

Таньяін, КитайТут виробляється свинець, вміст якого в повітря перевищує норму в 10 разів. У зернових культурах вміст свинцю перевищує норму в 24 рази. Місцеві жителі постійно страждають хронічними захворюваннями.

2 місце. Ліньяфень, Китай

Ліньяфень, КитайМісто є центром китайської вугільної промисловості. У повітрі висока концентрація двоокису сірки і миш’яку. Людям буквально нічим дихати, тут нерідкі смоги. Місцеві жителі заражені пневмонією, раком легенів, бронхіт.

1 місце. Сумгаїт, Азербайджан

Сумгаїт, АзербайджанПальму першості, безсумнівно, можна віддати Сумгаїту. Місто налічує близько 40 фабрик з нафтопереробки. В навколишнє середовище щорічно викидається 120 тисяч тонн небезпечних відходів. Серед місцевих жителів рівень захворюваності на рак перевищує 51%. Нерідко діти народжуються з генетичними відхиленнями. А люди постійно піддаються негативному впливу важких металів, нафтових відходів та інших хімічних речовин.