У Тобольську на обеліску героям війни зобразили улюбленця Геббельса

У Тобольську на обеліску героям війни зобразили улюбленця Геббельса

448
ПОДЕЛИТЬСЯ

Черговий конфуз через незнання історичних фактів стався в Тобольську. В мікрорайоні Сумкіна на новому обеліску полеглим у Велику Вітчизняну війну нанесено зображення солдата в касці і з смугастою стрічкою, мабуть георгіївською.


Тим часом, як відзначають в паблік «Типовий Тобольськ» соцмережі «ВКонтакте», зображений чоловік фотографічно схожий на «ідеального німецького солдата» Вернера Гольдберга. Ця людина в нацистській Німеччині була фотомоделлю, і його зображення красувалося на пропагандистських листівках в касці зі свастикою. Персонаж був настільки впізнанним, що потрапив на сторінки «Вікіпедії». Що цікаво, арійський ідеал, розтиражований медіаімперією Йозефа Геббельса, мав єврейське коріння.

Що стосується обеліска в Тобольську, то його відкривали в 2015 році. Гравірування на камені робили місцеві майстри за ескізом однієї з московських фірм. Саме вона прислала файл з трохи поправленим зображенням каски без свастики для гравірувальної машини.

Главред газети «Тобольська правда» Волков, місцевий депутат і голова адміністрації селища Сумкіна порівнюють фотографію на пам'ятнику і фото Вернера Гольдберга - «ідеального німецького солдата»
Главред газети «Тобольська правда» Волков, місцевий депутат і голова адміністрації селища Сумкіна порівнюють фотографію на пам’ятнику і фото Вернера Гольдберга — «ідеального німецького солдата»