Здійснювати угоди в Криму без дозволу України чревато

Здійснювати угоди в Криму без дозволу України чревато

376
ПОДЕЛИТЬСЯ
Крим це Україна

Російське Товариство захисту прав споживачів (ТЗПС) радить громадянам Росії отримувати дозвіл влади України для в’їзду в окупований Крим, а також радить не купувати нерухомість і товари на території анексованого півострова.

ТЗПС справедливо вважає, з точки зору міжнародного права Крим є окупованою територією, тому російські громадяни ризикують, коли відвідують півострів і здійснюють там будь-які угоди.

«Російський турист, який відвідав територію Криму без отримання дозволу влади України, є порушником закону України про статус окупованих територій. У зв’язку з цим до нього можуть бути застосовані санкції як з боку України, так і з боку інших країн-членів ООН. В окремих випадках можливо кримінальне переслідування і міжнародний розшук», — йдеться в пам’ятці ТЗПС.

Автори даної пам’ятки радять громадянам Росії отримати дозвіл прикордонної служби України для в’їзду до Криму.

Згідно з даними Генпрокуратури України, на даний момент порушено 97 кримінальних справ на капітанів туристичних суден, які, не маючи відповідного дозволу, заходили в порти окупованого Криму.

«Про реальну небезпеку ніхто не говорить, але потенційно можливість переслідування російських громадян існує. Пріоритет міжнародного права одним прийняттям поправки до Конституції (про анексію Криму Росією) перекреслити не можна», — сказав глава ТЗПС Михайло Аншаков.

У ТЗПС також рекомендує громадянам РФ не купувати нерухомість у Криму. Так як Мін’юст України заблокував доступ адміністрації Криму і Севастополя до державного реєстру України, в якому проводиться реєстрація угод з нерухомістю, і тепер фактично неможливо підтвердити права власника на нерухомість, перевірити правову чистоту об’єкта та його історію.

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков прокоментував пам’ятку Товариства захисту прав споживачів «Громадський контроль» для гостей Криму.

«Крим, як відомо, є регіоном Російської Федерації, тому постановка питання організацією, про яку ви сказали, є абсолютно абсурдною», — сказав Пєсков журналістам, відповідаючи на питання про те, яким маршрутом в Кремлі рекомендують російським туристам їздити в Крим. Одночасно прес-секретар Путіна зазначив, що «рекомендація вибору туристичних маршрутів — це не те, що входить в сферу компетенції Кремля».

Генпрокуратура Росії вимагає порушити кримінальну справу через появу пам’ятки товариства захисту прав споживачів «Громадський контроль» (ТЗПС). Також російська прокуратура звернулася в Роскомнадзор з вимогою заблокувати доступ до сайту ТЗПС.

Офіційний представник прокуратури РФ Марина Гриднєва заявила, що підставою для такого звернення стали «грубі порушення російського законодавства в діяльності товариства».

До Генпрокуратури Росії з проханням провести перевірку, звернувся депутат Держдуми Михайло Дегтярьов. За його словами, своєю публікацією товариство заподіяло шкоду «не лише ряду туристичних організацій, а й національній безпеці країни».