Яценюк: Янукович набрав кредитів на $40 млрд

Яценюк: Янукович набрав кредитів на $40 млрд

364
ПОДЕЛИТЬСЯ
Арсеній Яценюк
Арсеній Яценюк

Колишня влада України відрізнялася марнотратством. За роки правління президента Віктора Януковича приватні кредитори видали країні $40 млрд у вигляді кредитів. Тепер планується поступово їх погашати і зменшувати зовнішній борг.

Приватні кредитори за три роки видали $ 40 млрд, а нам весь світ пообіцяв на наступні чотири роки $25 млрд. Але при цьому, отримавши ці кредити, ми віддали нашим кредиторам, і ще нам вдалося зменшити зовнішній борг країни, щоб не перекладати ці борги на наступні покоління

, — заявив Арсеній Яценюк в програмі «10 хвилин з прем’єр-міністром».

При цьому, за словами Яценюка, Україна змогла повернути в 2014 році зовнішнім кредиторам $14 млрд, взявши в борг значно меншу суму. «Ми торік взяли $9 млрд, а повернули нашим зовнішнім кредиторам $14 млрд, які не ми брали. Це Янукович так широко і щедро (брав запозичення)», — сказав прем’єр.

Глава кабміну України також повідомив, що влада працює разом з міжнародними партнерами, у тому числі з МВФ над заміщенням отриманих під великі відсотки кредитів, більш вигідними: «Зараз з МВФ ми робимо те ж — дорогі кредити ми заміняємо дешевими».

Раніше президент України Петро Порошенко назвав куплені Росією в уряду Януковича єврооблігації на $ 3 млрд «хабарем». В інтерв’ю Bloomberg він заявив, що це був хабар за відмову від євроінтеграції.

Росія погодилася надати Україні фінансову допомогу на $ 15 млрд в грудні 2013 року, після того як Янукович відмовився підписувати Угоду про асоціацію з ЄС. До того як на Україні змінилася влада, Росія на кошти Фонду національного добробуту встигла виділити $3 млрд через покупку єврооблігацій з погашенням у грудні 2015-го.

В даний час Україна продовжує переговори із зовнішніми комерційними кредиторами про реструктуризацію позик і наполягає на списанні приблизно 40% основної суми боргу, погрожуючи ввести мораторій на платежі.