Повна версія звіту Goldman Sachs по дефолту України

Повна версія звіту Goldman Sachs по дефолту України

460
ПОДЕЛИТЬСЯ

Інвесткомпанія підтвердила виправданість списання частини українського боргу

Американська інвестиційна компанія Goldman Sachs вважає, що розбіжності між Україною і кредиторами викликані різними оцінками української кризи. Власники облігацій вважають, що у України є тільки криза ліквідності, тому списання частини боргу не потрібне, а уряд заявлет також і про кризу платоспроможності і наполягають на «стрижці».

Про це йдеться в аналітичній записці Goldman Sachs за підсумками візиту представників компанії в Україну та дослідження її економіки.

Крім того, як зазначили в компанії, причиною небажання кредиторів йти на списання частини боргу є протиріччя в прогнозах за макроекономічними показниками України. Прогнози МВФ, згідно з висновками Goldman Sachs, більш песимістичні і саме на них базується рівень боргу, якого Україна повинна досягти згідно кредитної програми Фонду. «Судячи із заяв комітету на цьому тижні, прогнозні показники по Україні в утримувачів облігацій більш оптимістичні», — відзначили в компанії.

У Goldman Sachs згодні, що Україна переживає кризу платоспроможності, тому списання частини боргу є виправданим. У той же час, компанія сумнівається в тому, що Кабмін і комітет кредиторів досягнуть угоди в липні і очікує введення мораторію на виплати до 24 липня (дата наступного платежу за купоном — ред.), Який означатиме технічний дефолт. Компанія вважає український уряд готовим понести ризики у разі введення мораторію на платежі за зовнішніми боргами.

Щодо макроекономічних показників, Goldman Sachs також вважає більш об’єктивною оцінку МВФ. Зокрема, компанія не вважає нинішній курс завищеним і очікує «L-образного», а не «V-образного» відновлення української економіки.

Однак Goldman Sachs вважає, що кінцевим підсумком переговорів згодом стане списання частини боргу, втім, не уточнюючи обсяг можливої ​​«стрижки».

Крім того, компанія вважає, що прив’язка до ВВП, яку Україна включила в останню пропозицію щодо реструктуризації, сприятиме досягненню компромісу. Нагадаємо, Кабмін обговорює з кредиторами можливість введення інструменту відновлення вартості, який компенсуватиме втрати кредиторів від списання боргу у випадку, якщо українська економіка буде відновлюватися швидше, ніж прогнозувалося.