Геннадія Москаля призначено головою Закарпатської ОДА

Геннадія Москаля призначено головою Закарпатської ОДА

566
ПОДЕЛИТЬСЯ

15 липня Геннадій Москаль офіційно став головою Закарпатської ОДА, покинувши займаний до цього пост глави Луганської ОВГА.

У середу, 15 липня, глава української держави здійснив робочу поїздку до Закарпатської області.

Перебуваючи на Закарпатті, Петро Порошенко представив громадськості Геннадія Москаля в якості нового губернатора Закарпатської області.

Крім того, був зачитаний указ президента про це призначення.

«Упевнений в успіху рішучих дій Геннадія Москаля на новій посаді. Маєте повну підтримку президента!», — Сказав глава держави.

Відзначається, що основними завданнями Геннадія Москаля стане боротьба з контрабандою і наведення порядку в регіоні.

Порошенко вважає ситуацію, що виникла після конфлікту в Мукачеві пожежною, тому в регіон покликаний керівник з бойовим досвідом. “Мені довелося вжити екстрених заходів з гасіння “пожежі” на Закарпатті. Довелося забрати одного з кращих керівників державних адміністрацій – Геннадія Геннадійовича Москаля – і направити його в Закарпатську область”, – сказав Порошенко на прес-конференції після наради з місцевими силовиками. За пропозицією Москаля на Закарпатті вже поміняли голову МВС, ним став Сергій Князєв.

Таке призначення президент назвав “безпрецедентним”. “Вперше, главу МВС призначено відразу новим губернатором. Це унікальний випадок, коли ми діємо, як одна збройна команда”, – сказав Порошенко. Геннадій Москаль приступив до масових чисток у міліції і в найближчі дні повинен поміняти всіх силовиків, які призвели регіон до такої ситуації.

За словами члена колегії МВС Антона Геращенко, Москалю буде дано місяць на те, щоб розібратися в ситуації з контрабандою на Закарпатті та притягнути до відповідальності місцевих «баронів».

Раніше про можливе призначення Москаля повідомляли регіональні і низка центральних ЗМІ. Водночас офіційного указу Президента про призначення поки що не опубліковано.

Як повідомляв 5.ua, через події в Мукачевому за рішенням керівництва Державної фіскальної служби весь керівний склад Закарпатської митниці відсторонений від виконання обов’язків. Це зроблено для проведення службової перевірки фактів корупції на митниці. Для забезпечення безперервного функціонування митниці буде сформована група із співробітників з інших регіонів.

Керівники 13 районних державних адміністрацій Закарпатської області написали заяви на звільнення.

Про це повідомив чинний голова Закарпатської облдержадміністрації Василь Губаль.

Таке рішення було прийнято після інформації про відставку голови Закарпатської ОДА Василя Губаля і призначення на його місце Геннадія Москаля.

У Геннадія Москаля вже є досвід роботи в західній області. C червня 2001 по вересень 2002 Москаль вже очолював Закарпатську область, а в середині 90-х очолював управління МВС в області. А в 2005 році його призначили губернатором Луганської області.

У вересні 2014 Москаль очолив військово-цивільну адміністрацію Луганської області. На посаді він відзначився радикальними рішеннями, наприклад, повністю перекрив транспортне сполучення з підконтрольними бойовикам територіями.

Першим питанням для нового голови ОДА Генадія Москаля стала дисципліна. Тепер чиновники приходитимуть на роботу на годину раніше.

Сьогодні в ході першої наради, голова ОДА озвучив рішення про перехід на новий робочий день. Нагадаємо, що раніше депутати починали свій робочий день з дев’ятої години, тепер же будуть як усі — з восьмої.

Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль розповів про перші кроки на новій посаді і планах по боротьбі з корупцією та виконанням плану з мобілізації.

На наступний день свого призначення, вже чинний губернатор Закарпатської області Геннадій Москаль пройшовся вулицями Ужгорода і відразу потрапив на скандал.

Як повідомляє місцеве видання «Закарпатський кореспондент», на центральній вулиці міста Корзо виник конфлікт з незаконною приватизацією магазину.

Громадськість розривалася криками і гнівним обуренням. Багато людей зупинялося, щоб розібратися в ситуації. За словами очевидців, магазин «захопили» бандити.

У цей час поруч проходив новий глава ОДА Геннадій Москаль, до якого миттєво підбіг обурений народ — просити розібратися з безладом, пов’язаним з магазином.

Губернатор пообіцяв втрутитися, чим викликав радісні вигуки людей.

Раніше з’явилося відео, де ужгородці висловили свою думку з приводу призначення Москаля на посаду голови Закарпатської ОДА.

В інтерв’ю Москаль розповів про свій перший робочий день на посту губернатора Закарпаття.

«Потрібно увійти в курс справ, робити все це швидко і рухатися далі. А то все злякалися «Правого сектора». У мене в Луганській області були Айдар, Торнадо, Чернігови. Де вони? Половина сидить у в’язниці, половина розформовані. Я їх не боявся», — сказав новий губернатор Закарпаття.

Він зазначив, що не спілкувався з Дмитром Ярошем.

«Чому я повинен з ним спілкуватися? Він повинен контролювати свої організації, а не я. Я їх не створював. Створення незаконних збройних формувань заборонено Конституцією і законами України», — говорить Москаль.

Також він відповів на запитання, чи намагатиметься заборонити «Правий сектор» у ввіреному йому регіоні.

«Я не буду забороняти. Я їх не створював і не буду забороняти. Я буду давати політико-правову оцінку їх діям, а правоохоронні органи будуть робити свою роботу», — сказав Москаль.