У ДНР знайшли чергового «жида»-зрадника

У ДНР знайшли чергового «жида»-зрадника

454
ПОДЕЛИТЬСЯ

На території районів Донецької області, що знаходяться під контролем російських окупантів та їх пособників із числа місцевих колабораціоністів, останнім часом загострилася внутрішня боротьба між різними групами впливу.

В умовах відсутності достовірної інформації складно стверджувати напевно, з якими процесами це пов’язано. За деякою інформацією, посилення внутрішньовидової конкуренції в середовищі терористів може бути пов’язано з погіршенням стану здоров’я керівника маріонеткового режиму так званої «Донецької народної республіки» (ДНР) Олександра Захарченко, який страждає від ускладнень після поранення. Крім «великої політики», гризня між деякими керівниками бойовиків пояснюється і суперництвом за контроль над контрабандними потоками.

Підкилимна боротьба польових командирів і функціонерів маріонеткової республіки супроводжується пропагандистськими «вкиданнями» в інформаційний простір, підконтрольний терористам. В основному, мова йде про поширення різних звинувачень і оприлюдненню компромату. Останнім часом найбільш активно нападкам піддається командир бригади «Схід» Олександр Ходаковський, колишній командир спецназу СБУ «Альфа» у Донецькій області.

Батальйон (згодом — бригада) «Схід» спочатку був сформований з зрадників-співробітників Служби безпеки України та міліцейського спецназу («Беркут»), що відразу зробило його одним з найбільш боєздатних підрозділів сепаратистів. Незабаром після початку російської агресії, батальйон став активно поповнюватися російськими «добровольцями», в тому числі з Чечні, і забезпечуватися через кордон зброєю. Незважаючи на кілька невдалих операцій (зокрема, провалених спроб штурму Донецького аеропорту 26 травня і прикордонного пункту «Маринівка» 5 червня 2014 року), в ході яких «Схід» зазнав важких втрат, підрозділ мав високий авторитет, постійно поповнювалося добровольцями з числа російських бойовиків і місцевих жителів, а командир став одним з найвпливовіших людей на території, контрольованій окупантами. Влітку минулого року він був призначений «міністром безпеки» маріонеткового утворення, а з осені він називає себе «секретарем Ради безпеки» самопроголошеної республіки.

Ходаковського відразу після розгрому в Донецькому аеропорту звинувачували в «зраді» і свідомій роботі на українські спецслужби. Проте пізніше до цих звинувачень додалась «пояснююча все» деталь: нібито Олександр Ходаковський — єврей! Якщо раніше звинувачення висувалися на рівні анонімних коментарів в Інтернеті («А чого ви хотіли від жида?»), То з якогось моменту антисемітизм став істотним елементом цієї «полеміки».

«Єврей Ходаковський не зраджував ополченців. Будучи іудеєм і громадянином Ізраїлю, він усього лише діяв відповідно до Тори», йдеться в описі фільму «Підстави єврея Ходаковського», викладеного на youtube.

У цьому фільмі, що містить різні свідчення, що виставляють командира «Востока» в непривабливому світлі, його фотографія то супроводжується емблемою ізраїльської розвідки, то поєднується з шестикінечної зіркою. «Це спеціально підготовлений агент «Моссада», впроваджений в керівництво армії ДНР для виконання диверсійних заходів, планування свідомо провальних операцій, надиктованих з спец.відділів «Моссада» — СБУ», стверджують недоброзичливці Ходаковського, які виклали фільм в інтернет.

Нагадаємо, що антисемітизм давно став важливою складовою офіційної ідеології і пропаганди маріонеткових режимів, проголошених на території окупованих Росією районів Донецької та Луганської областей. Зокрема, він використовується для дискредитації президента і керівництва України як нібито євреїв. До подібної антисемітської риторики прибігали лідери Донецької та Луганської народних республік Олександр Захарченко та Ігор Плотницкий. Останній навіть стверджував, що слово «євромайдан» походить від слова «євреї». Правда, це не заважало його опонентам з числа російських бойовиків називати «жидом» і його самого.