У кожного жителя Землі є 193 000 родичів

У кожного жителя Землі є 193 000 родичів

399
ПОДЕЛИТЬСЯ

Якщо людина, що сидить напроти вас в автобусі чи поїзді, виглядає дивно знайомою, можливо, на те є дуже вагома причина. Британські генетики встановили, що у кожної людини є десятки тисяч невідомих йому родичів.

Фахівці підрахували, що навіть у таких містах, як Лондон, з його швидко мінливим і інтернаціональним населенням, звичайний пасажир автобуса мимоволі зустрічає якогось далекого родича кожну четверту свою поїздку.

Ще вище ймовірність зустріти незнайомого кузена в метро. У середньому пасажир підземки щодня проходить повз 12 тисяч незнайомих йому родичів. Навіть на круїзному лайнері мандрівник може зустріти до 20 незнайомців, які будуть йому далеким родичем.

Такі сенсаційна оцінки є результатом дослідження, яке провела компанія AncestryDNA за допомогою комп’ютерного моделювання. У програмі були враховані дані про народжуваність, розміри сімей та генетичну спорідненість за останні 200 років. Виявилося, що у кожного британця є 193000 родичів, які перебувають з ним у різному ступені споріднення (від двоюрідних до шестиюродних). Також фахівці підрахували, що на кожну квадратну милю (2,6 квадратних кілометри) у Великобританії розташовані по два двоюрідних брата або сестри.

«Це неймовірно, але щодня майже кожен з нас контактує з незнайомим родичем, навіть не здогадуючись про те, що має з ним набагато більше спільного, ніж просто одну і ту улюблену спортивну команду або загальний маршрут до роботи», — розповідає комерційний директор AncestryDNA Бред Арджіент.

Генетики впевнені, що результати дослідження, проведеного серед британців, можуть стосуватися практично всіх жителів земної кулі. Дивно, але раніше генетики встановили, що шаман з резервації північноамериканських індіанців не тільки колега, але і далекий родич алтайського шамана. Встановлено, що предки індіанців вийшли з Алтаю близько 20000 років тому.