Сон літньої ночі. Як спати в спеку і духоту

Сон літньої ночі. Як спати в спеку і духоту

714
ПОДЕЛИТЬСЯ

1. Вибирайте правильну тканину
Про ковдру з сатину, поліестеру і шовку краще забути до самої зими. Влітку краще вкривати себе легшою і «дихаючої» тканиною. Ідеально підійде бавовна: під ковдрою з неї вам точно не стане занадто жарко.

2. Використовуйте морозильник
Якщо зовсім не під силу і стовпчик термометра піднявся вище 30 градусів, спробуйте покласти простирадло, на якій збираєтеся спати, в морозилку — хвилин на 15. Лежати на ній в жарку ніч буде дуже приємно: цієї прохолоди якраз вистачить, щоб комфортно заснути.

3. Згадайте про таку штуку, як грілка
Влітку грілку можна перетворити в крижану подушку: наповніть її водою, а потім покладіть в холодильник. Коли вода в ній достатньо охолоне, покладіть грілку собі під матрац. Так спеку переносити набагато легше.

4. Дістаньте з комірчини старий добрий вентилятор
Поставте вентилятор перед вікном і налаштуйте його так, щоб лопаті рухались проти годинникової стрілки. Гаряче повітря буде не просто гуляти по кімнаті, а йти на вулицю. Також можна спробувати поставити два вентилятори біля вікна, один навпроти одного. Потоки повітря будуть перетинатися і рятувати вас від спеки.

5. Лід вам знадобиться
Наповніть невелику тарілку льодом і поставте її напроти вентилятора. Не вмикайте його на повну потужність, нехай це буде прохолодний вітерець.

6. Спробуйте єгипетський метод
Намочіть простирадло холодною водою, потім вичавте його (воно повинно бути вологим, а не мокрим наскрізь) і використовуйте як покривало. Це збереже ваше тіло в прохолоді. Єдине — накрийте матрац сухими рушниками або додатковим простирадлом, щоб він не намок.

7. Не спите абсолютно голим
Спіть в чомусь легкому і «дихаючому». Наприклад в одязі з бавовни. Так ваш піт не залишиться на тілі і ви не будете відчувати дискомфорт.

8. Не забувайте про компреси
Використовуйте холодні компреси, щоб охолодитися. Покладіть їх на шию, щиколотки, зап’ястя і під коліна. Але сильно не захоплюйтеся.

9. Спіть поодинці
Ми розуміємо, що ваш партнер буде не в захваті від цієї поради, але що робити. Справа в тому, що в спеку краще спати одному. Два тіла виробляють більше тепла, а ваше завдання зараз — якраз мінімізувати його кількість.

10. Пийте воду
Випийте перед сном води. Якщо вночі ви будете рясно потіти, до ранку ваш організм може бути сильно зневоднений, дегідратації краще уникати.

11. Приймайте душ
Перед сном прийміть прохолодний душ. Ви змиєте з себе весь піт, що нагромадився за день, та й просто відчуєте себе краще. Десять-двадцять хвилин після прийняття душу ви будете відчувати приємну прохолоду, яка допоможе заснути.

12. Вимикайте світло
Працюючі лампочки — це теж джерело тепла. Вимикайте світло якомога раніше, а не безпосередньо перед тим, як збираєтеся заснути.

13. Спіть на підлозі
Намагайтеся розташувати своє спальне місце якнайнижче до підлоги. Якщо ви живете у двоповерховому будинку, то перебирайтеся на перший поверх. Чим ближче ви до землі, тим ефективніше проходить ваша боротьба зі спекою: гаряче повітря збирається нагорі.

14. Правильно вибирайте позу для сну
Якщо ви спите один, то намагайтеся, щоб ваші руки і ноги не торкалися одне одного. Про те, як правильно вибрати позу для сну.

15. Контролюйте температуру тіла
Перед сном опустіть ноги у миску з холодною водою. Так ви зможете контролювати температуру всього вашого тіла. Залиште таз з водою біля ліжка, щоб під час спекотної або задушливій ночі мати можливість повторити таку процедуру.

16. Їжте менше м’яса
Під час спеки намагайтеся їсти більше фруктів і овочів. Від вживання м’яса тіло виробляє багато тепла, тому влітку при можливості краще замінити деякі м’ясні страви на щось легке.

17. Спіть на балконі
Якщо у вас є балкон, власний дворик (ви живете в будинку) або можливість вийти на дах, то можете спробувати поспати там: зовні все-таки не настільки душно, як всередині приміщення.