Вісім міфів про здоровий спосіб життя

Вісім міфів про здоровий спосіб життя

547
ПОДЕЛИТЬСЯ

Рівень холестерину повинен бути низьким

Сьогодні фахівці говорять про рівень «хорошого» і «поганого» холестерину в крові. Звичайно, добре, коли у вас багато «хорошого» холестерину. «Поганий» холестерин недобрий тим, що він відкладається на стінках артерій, порушуючи кровотік і утворюючи тромби, які можуть призвести до інфаркту. «Поганий» холестерин ми споживаємо з насиченими жирами, які містяться в червоному м’ясі і незнежирених молочних продуктах. «Хороший» холестерин допомагає виводити «поганий» холестерин з крові, і його рівень можна підвищити, вживаючи в їжу ненасичені жири: оливкова олія, темний шоколад, насіння і горіхи.

Висновок: це міф. Насправді, потрібно перевірити рівень холестерину і попросити доктора пояснити співвідношення «поганого» і «хорошого».

Потрібно випивати вісім склянок води на день

Незважаючи на численні заяви про те, що випиваючи вісім склянок води в день, ми покращуємо стан шкіри і допомагаємо роботі нирок, сьогодні вчені визнають це твердження «міською легендою». Тримаєте в думці, що зайве вживання води може бути небезпечним, а в крайніх випадках — смертельним, оскільки знижує концентрацію натрію в організмі.

Висновок: це міф. Тіло людини саме регулює рівень рідини, тому якщо ви відчуваєте спрагу, випийте склянку води. Якщо спраги немає, то, напевно, і пити вам не потрібно.

Індекс маси тіла у здорової людини від 18 до 25

Індекс маси тіла (ІМТ) — величина, рівна особистій масі тіла в кілограмах і квадрата зросту в метрах і показує, чи відповідає ваша маса вашому зростанню і статурі. Зараз вважається, що ІМТ нижче 25 відповідає здоровій людині, 25-30 — із зайвою вагою, більш 30 — ожиріння. Однак багато експертів вказують на те, що обхват талії — куди більш важливий індикатор стану здоров’я, ніж ІМТ. Причина в тому, що саме черевний жир «обертає» внутрішні органи, підвищуючи ризик діабету, серцево-судинних захворювань і певних видів раку.

Висновок: частково міф. Краще візьміть сантиметр. Якщо обхват талії виявиться більше 94 см (чоловіки) і 80 см (жінки), пора прийняти заходи по боротьбі з «животиком», навіть якщо ІМТ в порядку.

Тиск = вік + 100

120/80 — це оптимальний тиск в будь-якому віці, хоча прагнути треба до 110/70, кажуть експерти. Причина в тому, що високий кров’яний тиск (тиск, з яким кров прокачується по тілу людини) дає додаткове навантаження на артерії і серце, а це одна з основних причин інфарктів і ключова причина інсультів.

Висновок: це міф. Починаючи з віку в 40 років регулярно перевіряйте тиск. Якщо він високий, його нескладно знизити.

Вітамін С допомагає від застуди

Так вважав двічі нобелівський лауреат Лайнус Полінг, але премії (з хімії та миру) він отримав ще до захоплення аскорбіновою кислотою і зовсім за інші досягнення. А вітамін С від застуди ніяк не допомагає, з’ясували в Інституті імені Полінга. Обережність потрібна і при прийомі інших вітамінів, особливо мультивітамінів, тому що в цьому випадку легко отримати передозування одного з них, адже ви не знаєте, яких вітамінів вам не вистачає, а які у вас в надлишку.

Висновок: це міф. З питань прийому вітамінів потрібно консультуватися з лікарем і ні за яких обставин не перевищувати приписаних доз.

Бігом від інфаркту

Біг — не панацея, бігати занадто інтенсивно так само шкідливо, як взагалі не займатися фізичними вправами, з’ясували експерти з Данії, де активно бігають і катаються на велосипеді дуже багато. Виявилося, що довше за всіх живуть ті, хто бігає підтюпцем або ходить пішки помірно, а активні бігуни жили стільки ж, скільки і зовсім фізичні неактивні люди (правда, причина смертей спортсменів не уточнюється). Для людей, які довгий час вели малорухливий спосіб життя, різке інтенсивне фізичне навантаження може становити серйозну небезпеку.

Висновок: частково міф. Займатися спортом добре і корисно, але перенапружувати себе і тренуватися на знос не потрібно.

Потіння = детоксикація

З потом виходять токсини, кажуть нам. Так, це правда, невелика кількість токсинів виділяється, але головна функція виділення поту — терморегуляція, а «сміття» виводиться з організму по шлунково-кишковому тракту, пояснюють експерти.

Висновок: частково міф. Працюйте і займайтеся спортом, потіючи, щоб відчувати себе бадьоріше і здоровіше, а не заради «детоксикації».

Безглютенові продукти корисніше

Нещодавно мода на безглютенову їжу дійшла і до України, але стосується ця проблема дуже і дуже небагатьох з нас. Існують люди, які відчувають проблеми з переварюванням глютену, і їм безглютеновая дієта дозволяє значно поліпшити якість життя. Але більша частина людей спокійно його переробляє, тому обмежувати його споживання немає ніякого сенсу.

Висновок: це міф. Проконсультуйтеся з лікарем і, якщо у вас особисто немає проблем з глютеном, продовжуйте їсти звичайну їжу.