Посольство Німеччини в Москві відправило кримчан з російськими закордонними паспортами за візами...

Посольство Німеччини в Москві відправило кримчан з російськими закордонними паспортами за візами до Києва

304
ПОДЕЛИТЬСЯ

Кримчани з російськими закордонними паспортами не можуть отримати візу в посольстві Німеччини в Москві. Як повідомили в посольстві, кримчани можуть отримати візу до Німеччини тільки при наявності українського закордонного паспорта і на території України.

«Німеччина не визнає приєднання Криму до Росії, відповідно, у вас єдиний варіант — подавати документи в Києві. Подавати документи в Києві з російським паспортом неможливо, тільки з українським, якщо він у вас ще зберігся», — повідомили в посольстві Німеччини в Москві у відповідь на запит про можливість для кримчанина з російським громадянством отримати візу.

З цього приводу заступник голови комітету з питань законодавства, державного будівництва та місцевого самоврядування Держради Криму Сергій Трофімов заявив в ефірі «Росія сьогодні», що це питання лежить «виключно в політичній площині».

«З точки зору міжнародного права це абсурд, оскільки у кримчан є паспорт громадянина Російської Федерації. Цей паспорт має абсолютно однакове юридичне значення, незалежно від території, на якій проживає людина. І при поводженні з даними документами відповідні посольства зобов’язані зробити певні дії для того, щоб надати можливість відвідування громадянами Росії своєї території», — зазначив Сергій Трофімов.

23 червня в Україні та інших країнах Східного партнерства країни Шенгенської зони ввели візову інформаційну систему, відповідно до якої всі заявники повинні особисто з’явитися в консульство або у візовий центр для надання своїх біометричних даних.