Слідчий комітет РФ шиє Яценюку участь в чеченській війні

Слідчий комітет РФ шиє Яценюку участь в чеченській війні

1233
ПОДЕЛИТЬСЯ

Голова Слідчого комітету Росії Олександр Бастрикін заявив, що слідство отримало інформацію про те, що з 2014 року на посаді прем’єр-міністра України знаходиться закоренілий садист і вбивця. Звуть його Арсеній Яценюк. Про це глава СК Росії повідомив у вівторок в інтерв’ю «Російській газеті».

— За даними слідства, Арсеній Яценюк брав участь як мінімум у двох збройних зіткненнях, що відбувалися 31 грудня 1994 на площі Хвилинка в місті Грозний і в лютому 1995 року в районі міської лікарні № 9 міста Грозний, а також в тортурах і розстрілах полонених військовослужбовців російської армії в Жовтневому районі міста Грозний 7 січня 1995 року. За наявними у нас даними, Арсеній Яценюк в числі інших активних учасників УНА — УНСО в грудні 1995 року нагороджений вищою нагородою Джохара Дудаєва «Честь нації» за знищення російських військовослужбовців. Допитані соратники Яценюка характеризують його як людину освічену, розумну, але при цьому хитрого і спритного, що називається, з малих років прагне до влади і публічності. На початку 1995 року Арсеній Яценюк у складі групи журналістів через Грузію повернувся на Україну. У подальшому він неодноразово був помічений на з’їздах та інших заходах УНА-УНСО в Києві, — відкрив нові сторінки біографії прем’єр-міністра України Олександр Бастрикін.

Слідство встановило, що Яценюк воював під проводом нині покійного лідера українського радикал-націоналістичного руху УНА-УНСО Олександра Музичко, що створив на початку 90-х років в Чечні каральні загони «Арго» і «Вікінг». Ці підрозділи займалися тортурами і розправами над полоненими російськими солдатами.

— По кримінальних справах про злочини, вчинені в Чеченській Республіці, встановлено, що більша частина лідерів правих націонал-радикальних рухів, що брали участь в лютому 2014 року в антиконституційному перевороті на Україні, свого часу воювала в Чечні на стороні незаконних бандформувань, а до цього брала участь у конфліктах у Придністров’ї, Нагірному Карабасі, Південній Осетії та інших гарячих точках, — зазначив Олександр Бастрикін.

Глава слідчого відомства перерахував тих, кого чекає доля Олександра Музичко: це Дмитро Корчинський, що пропонував в ефірі українського телеканалу створити фільтраційні табори для російськомовних жителів Донбасу, його заступник Ігор Мазур, націоналіст Володимир Мамалига, командир карального загону «Арго» Валерій Бобрович, депутати Верховної Ради відомі своїми крайніми націоналістичними поглядами: Дмитро Ярош, Олег Тягнікбок, і його брат Андрій Тягнибок.

— Всі вони звинувачуються в участі у злочинах, скоєних стосовно військовослужбовців російських Збройних Сил і внутрішніх військ МВС Росії в ході контртерористичної операції, що проводиться на території Чеченської Республіки в період 1994 — 1995 років. Відносно цих осіб прийняті рішення про оголошення їх у міжнародний розшук і взяття під варту, — підкреслив Бастрикін.

У 1994 році Арсенію Яценюку було 20 років. Згідно з офіційною біографією в цей час він був студентом юридичного факультету Чернівецького національного університету і підробляв юристом.

Про те, що Яценюк був убивцею стало відомо в ході розслідування злодіянь, які вчинили в 1994 році інші члени керівництва партії «УНА-УНСО» Микола Карпюк та київський журналіст Станіслав Клих. Їх останній рік безуспішно намагалися витягнути із слідчого ізолятора десятки адвокатів. На їхню підтримку «співали» всі українські ЗМІ, але марно: 15 вересня в Верховному суді Чечні пройдуть попередні слухання. За словами джерела обидва пішли на угоду зі слідством. Дійсно, а чому б не здати прем’єр-міністра, який так і не зміг їх витягнути з російського СІЗО?

В уряді України назвали пропагандистським заяву Слідчого комітету Росії, згідно з яким прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк воював у Чечні на боці бойовиків. Про це написала у фейсбуці у вівторок, 8 вересня, прес-секретар прем’єр-міністра Ольга Лаппо.

«Ми радимо російському режиму провести психіатричну експертизу глави Слідчого комітету Бастрикіна», — зазначила вона.

Лаппо нагадала, що глава СК «цинічно засудив Надію Савченко, Олега Сенцова та інших українських патріотів».

Колишній голова Київської організації УНА-УНСО Ігор Мазур («Тополя»), що воював в середині 1990-х років в Чечні проти російських окупантів, заперечує, що в тому конфлікті брав участь нинішній прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

Таке повідомлення він зробив, коментуючи заяву глави «Слідчого комітету РФ».

«Я був, зокрема, у складі батальйону» Вікінг «в Чечні в січні-березні 1995 року», — уточнив Мазур. — «Я цього не приховую».

За його словами, бійці цього підрозділу брали участь у бойових діях проти російських «каральних сил». У підрозділі, зокрема, були сам Мазур, покійний Олександр Музичко («Сашко Білий») і Микола Карпюк, нині схоплений російськими спецслужбами.

У той же час, стверджує Мазур, ні брати Тягнибоки, раніше звинувачені «СК РФ» у війні в Чечні, ні Яценюк ніякої участі в тій війні не приймали і на фронті не були присутні. Так само він прокоментував і заяви «СК РФ» про нібито участь в чеченській війні лідера «Правого сектора» Дмитра Яроша. «Я списую ці (заяви) на хворобу росийских спецслужб, які вважають своїх громадян дебілами», — сказав Мазур

Cаме в ці роки Арсеній Петрович штурмував не майдан в Грозному, а юридичну та економічну науку на четвертому курсі юридичного факультету Чернівецького університету. Паралельно з цим він створив у Чернівцях юридичну фірму «ЮРЕК Лтд», яка займалася питаннями приватизації.

— Це абсолютна маячня! Я тоді був деканом і добре пам’ятаю цього студента. Він був, як і всі — на пари справно ходив, хоча іноді з дівчатами збігав або з друзями на каву. Відвідував і військову кафедру. Але про Чечню — це точно неправда! Це не в характері Яценюка, ви ж його бачили, — розповів декан юридичного факультету Петро Пацурківський, де навчався Арсеній Петрович.

Втім, військові навички і звання Арсеній Яценюк все ж отримав. В одному зі своїх інтерв’ю він зізнався, що є капітаном запасу і його військова спеціальність — «артилерист-розвідник».

— Я закінчив військову кафедру — нормальну військову кафедру, зі зборами. Навіть характеристики озброєння пам’ятаю, наприклад, дальність стрільби — шістнадцять кілометрів. Так що не переживайте — наведемо і влучемо, — розповідав він.

На військовій кафедрі Чернівецького університету пам’ятають студента Яценюка.

— У цей час він був студентом і старанно ходив на пари. Я тоді ще не працював, але от як раз зараз обговорювали цю новину з колегами, які викладали у молодого Арсенія. Він ніколи не міг дозволити собі, щоб про нього думали погано. Адже він — син декана історичного факультету! — Розповів завідувач військовою кафедрою цього навчального закладу Ярослав Зорій.