Подруга Януковича Бахтєєва рулить дерибаном на медичних закупівлях

Подруга Януковича Бахтєєва рулить дерибаном на медичних закупівлях

786
ПОДЕЛИТЬСЯ

Хто наживається на відкатах в Україні сьогодні? Деякі кажуть, що нова влада нітрохи не краще старої і швидко навчилася пиляти мільйони на тендерах. Насправді все … набагато гірше.

Поки Янукович сидить у Підмосков’ї, а Азаров намагається очолити колаборантських уряд України під егідою Кремля, багато їх соратників відмінно себе почувають і поділили самі хлібні місця біля державного бюджету України.

Одне з таких хлібних місць — медицина. За часів Януковича в медицині все вирішують дві наближені до «проффесора» дами — сумнозвісна Раїса Богатирьова і не менш одіозна Тетяна Бахтєєва, тоді глава парламентського комітету з охорони здоров’я і близька подружка Ріната Ахметова. Обидві прославилися зухвалою корупцією та схемами всеукраїнського масштабу, тільки Богатирьова заробляла на вакцинах виробництва її сина Сашка, а Бахтєєва — на медичному обладнанні. У цій суперприбутковій галузі ніхто не може назвати реальну ціну устаткування, зате витрачаються на нього щороку мільярди. Компанії ведуть дуже жорстку війну за місця на ринку, але якщо великий чиновник-корупціонер злигався з однією з таких компаній — всім іншим ловити нічого, і ОПГ буде заробляти мільярди на очищених від конкурентів тендерах.

Бахтєєва змовилась з групою Фісталь, в підсумку разом вони швидко «підтягли» майже всі держзакупівлі медобладнання під себе. Результат очевидний: безліч найбільших клінік країни завалено апаратурою, закупленою за цінами вдвічі-втричі вище світових, і досі не розпакованої. Оборот пов’язаних з Бахтєєвою компаній досяг в 2012 році 1700 млн. гривень, з них не менше половини склав чистий прибуток завдяки безбожно завищеними цінами. Злодії отримали більше 100 млн. доларів тільки за один рік дерибану медичних бюджетів!

Найцікавіше, що після втечі Януковича в Ростов і обвалу всієї вибудуваної їм злодійський «вертикалі», нічого в цій сфері по факту не помінялося, хіба що Бахтєєва вчасно перекинулася з тонучого корабля злочинної Партії регіонів у Оппоблок (але залишилася депутатом Верховної Ради у все тому ж комітеті з охорони здоров’я: годівницю так просто не кидають!). Як кажуть знаючі люди, зараз на ринку медичного обладнання Тетяна Бахтеева по повній програмі рулить закупівлями в більшості областей України. Депутатша родом з Донецька, відома також як «Мадам Трамадол», вирішує хто, що, у кого буде закуповувати, і хто на цьому скільки вкраде. У цьому, як і раніше, допомагають брати Фісталі. Саме їх компанії або пов’язані з ними структури беруть участь у тендерах, подають скарги до Антимонопольного комітету, якщо замовники вирішують щось закуповувати врозріз з інтересами Бахтеевой і вибирають дешевші пропозиції конкурентів.

Найсильніші позиції у Бахтєєвої і братів Фісталь залишились на їх історичній батьківщині в Донецькій області і в сусідніх областях Сходу України, де традиційно «рулили» дармоїди Януковича — Харківська, Луганська, Запорізька, Херсонська, Сумська. У багатьох тендерах в цих регіонах медико-технічні вимоги тендерних документацій часто-густо прописані під продукцію, яку продають в Україні компанії братів Фісталь.

Наприклад, на торгах в департаменті охорони здоров’я Донецької ОДА закуповувалися вата, бинти, тест-смужки і інші різні расходники. Вимоги прописали так чітко, що в тендері перемогли дві компанії — ТОВ «Медікалгруп-Україна» (засновник Ірина Савоста, колишній керівник компанії Фісталей ТОВ «Горал», яка самоліквідувалася в 2013 році після зриву в 2012 році термінів поставок 70 автомобілів швидкої допомоги на суму 59.5 млн. грн. по виграному тендеру в МОЗ) і компанія Валерія Відасова ТОВ «Брізант».

Перед цим тендером скаргу подавала київська компанія ТОВ «МВВ Инструментс», а після тендеру скаргу подавала компанія «А’СТА» (заснована менеджерами з групи Ріната Ахметова), яка вийшла на торги з ціною на 7 млн. ​​грн. дешевле, ніж пропозиції ТОВ «Медікалгруп-Україна»- 24900000 грн. і з ТОВ «Брізант» — 25400000 грн. Але обидві скарги були відхилені в інтересах компаній Бахтєєвої і Фісталей, які отримали як мінімум додаткових 7 млн ​​грн бюджетних грошей у свою кишеню.

Такий же сумний для казенних грошей випадок був на торгах в Харківському центрі екстреної медичної допомоги на закупівлю 10 автомобілів швидкої допомоги типу А2 і 12 швидких типу В. Вимоги були прописані під автомобілі виробництва заводу «Автоспецпром», засновником якого є Володимир Фісталь. У комплектації швидкої допомоги був прописаний дефібрилятор марки D500 виробництва корейської компанії Mediana, яку в Україні представляють компанії Фісталей.

У цьому тендері перемогла компанія ТОВ «Ілатанмед», зареєстрована на Ольгу Писанні (вона раніше працювала в компанії Фісталей ТОВ «Фірма КРАС»), підписавши договір із замовником на 37,90 млн грн. по завищеною ціною, причому на торги виходила ще компанія ПІІ «Автоінвестстрой-Брок», що входить до групи «АІС» нардепа Дмитра Святаша, з пропозицією на 1.5 млн. грн. дешевше.

Перед торгами ПІІ «Автоінвестстрой-Брок» подавала скаргу, яка навіть була задоволена АМКУ, який зобов’язав внести зміни до тендерної документації. Але це не допомогло Святашу виграти у Бахтєєвої, у якої є свої люди в тендерному комітеті.

На торгах в Херсонській міськлікарні ім. О.Лучанского медіко-технічні вимоги були прописані по рентгенапарату «12Ф9 Україна» виробництва ТОВ «Науково-виробнича компанія КРАС». Все б добре, якби крім компаній ТОВ «ІЛАТАНМЕД» і ТОВ «СІНЕРГУС» (у сфері впливу Валерія Відасова) на торги не вийшла харківська компанія ТОВ «Індіса» з рентгенівським комплексом КРД 50 «INDIascan» виробництва харківського заводу ТОВ «ЗРО «КВАНТ».

Замовник на підставі наданих компанією ТОВ «Індіса» даних про характеристики ренгенаппарату акцептував її пропозицію. Але таке рішення замовника було оскаржено в Антимонопольному комітеті, бо рентген заводу КВАНТ не міг відповідати медико-технічним вимогам тендерної документації, прописаним під продукцію заводу КРАС. Антимонопольний комітет частково задовольнив прохання ТОВ «Ілатанмед» і зобов’язав замовника скасувати рішення про акцепт пропозиції ТОВ «Індіс». Але при цьому АМКУ не задовольнив прохання скаржника про повторну оцінку пропозицій двох учасників, що залишилися, пославшись на те, що пропозиції ТОВ «Ілатанмед» і ТОВ «Сінергус» не відповідали вимогам тендерної документації. А саме: умовами документації було передбачено обладнання рентгенаппарата двома моніторами, а в двох ідентичних техпаспортах на рентген «12Ф9 Україна» у складі тендерних пропозицій двох компаній був вказаний в комплектації тільки один монітор.

Ще однією фірмовою фішкою компаній, пов’язаних з братами Фісталь, є зупинка торгів після програшу за ціною конкурентамс допомогою подачі скарг (вже після прийняття замовниками рішень про акцепт або підписання договорів), з вимогою до АМКУ скасовувати рішення замовників і акцептувати їх пропозиції.

Так, наприклад, було на торгах в Черкаському обласному кардіоцентрі із закупівлі кардіостимуляторів. ТОВ «Медична торгівельна компанія» програла в ціні іншому учаснику ринку компанії ТОВ «НЕОКАРД» всього на 2350 грн запропонувавши кардіостимулятори на суму 754350 грн. Після акцепту замовником пропозиції ТОВ «НЕОКАРД» Фісталі подали скаргу в АМКУ, але комітет відмовив братам у задоволенні їх скарги.

Читайте також: Корчинський: Донець и Бахтеєва в раді лобіюють Захоплення мафії медичного обладнання
Аналогічно на торгах у Дніпропетровській базі спеціальних медпоставок. З 30-ти лотів пропозиція ТОВ «Медична торгівельна компанія» було акцептовано по 17 лотам на майже 5 млн грн. Але братам Фісталь цього було мало, і вони подали скаргу в АМКУ з проханням скасувати рішення замовника по акцепту пропозицій інших учасників з більш низькими цінами і провести повторну оцінку пропозицій з метою акцептувати їх більш дорогі пропозиції.

Але потім брати Фісталі відкликали свою скаргу з комітету. Швидше за все, вони досягли своєї мети, домовившись із замовником про майбутні позитивних результатах своїх фірм в нових торгах.

Бахтєєва продовжує активно розширювати свій вплив у регіональних закупівлях медичного обладнання. Компанії, що знаходяться під її заступництвом, діють агресивно, виходять на торги із завищеними цінами і не бояться ні конкуренції з ринком, ні перевірок органів. Це призводить до того, що бюджетні гроші використовуються неефективно, а Бахтєєва отримує дуже серйозні фінансові ресурси. Подейкують, їй вдається провертати такі справи в регіональних закупівлях за підтримки людей, близьких до Адміністрації Президента України.

Більше того: Бахтєєвій вдається і проштовхувати багатомільйонні державні програми! Ходять чутки, що програма на 200 мільйонів гривень, за якою планується закупити УЗД-апарати і установки для мамографії — справа рук саме Бахтєєвої, яка намагалася витягнути з держбюджету ці гроші ще при Януковичі. Її особистий корисливий інтерес був як на долоні: всі гроші мали відійти харківській фірмі «Радмір». Тільки ця компанія, єдина в Україні, може поставити УЗД-апарати, і мамографи «власного виробництва».

Наскільки воно власне, враховуючи як злетіли ціни на вироби «Радміра» за останні пару років, — велике питання. Іноземні комплектуючі повинні складати левову частку собівартості при такому зростанні цін. А може бути, справа просто в банальній корупції: легко підвищити ціни вдвічі-втричі, якщо конкурентів не передбачається. Зійде й так!

А те, що конкурентів не буде — однозначно, бо фірму «Радмір» в Україні представляє ТОВ «Науково-виробнича компанія КРАС» з групи Фісталь. Бахтєєва «вибігала» 200 млн. для своїх хлопців, які і повинні нажитися на закупівлі.

Це тільки зайвий раз підтверджує, що Тетяні Бахтеєвій раді в дуже високих кабінетах, раз виділяють без питань такі суми на такі сумнівні держпрограми. Там, нагорі, готові забути і минуле в лавах партії Януковича, і злодійство на тендерах, і членство в промосковському Оппоблоке — аби були гроші. А у Бахтєєвої та її друзів Фісталь грошей дуже, дуже багато. Це нам на армію і на хворих дітей може грошей не вистачити, а на мерседеси для злодіїв-депутатів ми завжди знайдемо, правда?