Скандальний екс-зампрокурора Даниленко вирішує кадрові питання в Службі безпеки

Скандальний екс-зампрокурора Даниленко вирішує кадрові питання в Службі безпеки

678
ПОДЕЛИТЬСЯ

За інформацією, що надійшла з наших джерел, заступник голови Служби безпеки України Віталій Яловенко в терміновому порядку пішов на лікарняний. У нашій країні навіть діти знають — якщо якого-небудь високопоставленого чиновника раптом валить з ніг підле ГРЗ або запалення легенів — значить, справа рухається до відставки …

В принципі, те, що новоспечений глава СБУ Василь Грицак рішуче налаштований «зачистити» своє відомство від співробітників з, м’яко кажучи, підмоченою репутацією — ні для кого не секрет. Але от чи вдасться Грицаку позбутися Яловенко — ще питання.

Спершу, думаємо, необхідно коротко розповісти, хто ж такий цей пан Яловенко, і які його шанси пережити свою несподівану «застуду» без ускладнень у вигляді відставки.

Заступником голови СБУ генерал-майор Яловенко був призначений президентським указом ще в червні минулого року. До цього Віталій Олексійович займав пост начальника департаменту внутрішньої безпеки МВС, куди його, за часів Майдану, призначив Арсен Аваков. У «домайданному» житті Яловенко очолював ГУ МВС України в Київській області.

Так от, працюючи у МВС, Яловенко, за інформацією ЗМІ, був безпосереднім організатором «прослушки» телефонних переговорів різних шановних громадян нашої країни.

Тому особливих питань з приводу того, чим Віталій Яловенко займатиметься в Службі безпеки, ні в кого не виникало. І справді: опинившись в керівництві СБУ, Віталій Олексійович, за інформацією, отримав можливість вийти на якісно новий рівень незаконної «прослушки», чого особливо (а після посадки Мосійчука — небезпідставно) побоюються українські політики, в першу чергу — опозиційні.

А судячи з того, як рішуче Петро Олексійович зачищає своїх політичних конкурентів, готуючи плацдарм для свого другого терміну, роботи у відомстві Яловенко буде дуже багато …

Ось тут ми підходимо до питання про могутнього покровителя «начальника прослушки», який дуже уважно відстежує стан здоров’я свого підопічного. Йдеться про екс-заступника генпрокурора Анатолія Даниленко.

Щоб зрозуміти, хто такий насправді Даниленко, і який його реальний вплив на мешканців самий високих кабінетів країни, необхідно почати нашу розповідь здалеку — від відставки в.о. генпрокурора Олега Махніцького.

Людина, яка примудрилася за чотири місяці роботи на посаді в.о. генпрокурора заробити, як стверджували ЗМІ, 300 млн доларів — без сумніву, дуже талановита… Але чи то талантів виявилося недостатньо, чи то ділитися Олег Ігорович не хотів, але в червні 2014 року Петро Порошенко сказав йому «бай-бай».

Тут на авансцену і виходить Анатолій Даниленко — приятель, як подейкують, Юрія Луценка, та й самого президента. Як розповідають джерела, в довірчій розмові, що сталося між Петром Олексійовичем та Анатолієм Васильовичем, останній відрадив президента рекомендувати парламенту його кандидатуру на посаду генпрокурора, зважаючи на свою абсолютної «непрохідності» через сесійний зал ВР.

Це потім надбанням широкої громадськості стала інформація про сотні гектарів землі і каскадах озер, про будинки і автомобілі вартістю в сотні тисяч доларів, якими володів Даниленко. Однак депутати — неширока громадськість — і про фінансовий стан своїх «колег» з вітчизняного істеблішменту проінформовані відмінно. Тому шансів набрати 226 голосів «за» при голосуванні за його кандидатуру у Даниленко не було. Тому Даниленко, за інформацією, запропонував президенту рекомендувати на посаду генпрокурора Віталія Ярему, на той час — стійкого носія іміджу «героя Майдану».

Анатолій же Даниленко після приходу Яреми в ГПУ тут же був призначений його заступником «по господарській частині».

Це сьогодні Ярема добре відомий публіці як один з найяскравіших корупційних персонажів, котрий наніс збиток репутації постмайданної влади.

Думаємо, якби Петро Олексійович міг передбачити, чим обернеться для його президентського рейтингу це призначення, «порадник» Даниленко був би тут же виставлений з кабінету. Але передбачати майбутнє мало кому дано.

Вже набагато пізніше суспільство було шоковане гучними скандалами, постійно супроводжуючими генпрокурора Ярему, у переліку яких — і історія з «земельними угіддями» його заступника і багаторічного соратника Анатолія Даниленка.

Нагадаємо: в один червневий день 2014 громадськості стало відомо, що 140 гектарів водойм (за площею — невелике Київське море) поблизу сіл Мала і Велика Солтанівка Васильківського району на Київщині за допомогою корупційних схем перейшли з держвласності у власність родини заступника Яреми.

Суспільство в черговий раз було шоковане: як? Знову представник нової влади по самі вуха «вляпався» в корупційний скандал? На що сам винуватець скандалу, потупивши очі, відповів (в одному своєму інтерв’ю): «Був каскад озер… Десь років п’ять тому мій син став співзасновником рибгоспу. Це був комплекс з розведення малька коропа. Мій син вирощував рибу, платив податки, був роботодавцем. У тому радгоспі працювало багато людей, які отримували заробітну плату. Якщо є бажання, ви можете поїхати в те село. Жоден з мешканців села, крім гультяїв і п’яниць, вам слова поганого про мого сина не скаже».

Журналісти, до речі, пішли раді пана Даниленко і поїхали в «рибгосп». Такого беззаконня, як зараз, не пригадують — визнавалися тоді не на камеру селяни. До сільських ставків вхід тільки для обраних. Для загального користування залишилася крихітна водойма. Крок вліво, крок вправо — карається на місці… За парканом маєтку Даниленко журналістці програми «Наші гроші» — поки на неї не накинувся охоронець — вдалося нарахувати відразу десять будинків…

Але після першого резонансного розслідування до маєтку «Толіка-Супермаркету» (так ласкаво називають Даниленко у вузьких колах) потягнулися інші журналісти, яким і вдалося розглянути, що господарство зампрокурора, що складається з десятка цегельних будівель, відокремлене від «плебсу» аж трьома перешкодами: високою сіткою, ровом з водою і цегляною стіною. Крім того, по всій території встановлені камери спостереження. Між іншим, будівництво за високим парканом, як стверджують журналісти, продовжується і сьогодні.

Втім, після того гучного журналістського розслідування Анатолій Даниленко продовжував тихо працювати в Генпрокуратурі. Правда, за дивним збігом обставин, після виходу сюжету про нерухомість зампрокурора його син продав свій «рибгосп». Джерела стверджують — якби не потужні зв’язки Даниленко з Банковою, вийти сухим з ​​води після такого масштабного скандалу йому б не вдалося.

Деякі ЗМІ пов’язують сім’ю Даниленко з родиною депутата Київради Геннадія Ільїна, син якого, якщо вірити розслідуванню журналістів, є партнером екс-заступник прокурора. А сам Ільїн, за деякою інформацією, був раніше керівником охорони Петра Порошенка…

Думаємо, зв’язків у Даниленко набагато більше, ніж ми навіть можемо уявити. Адже, згідно з опублікованою раніше в ЗМІ інформацією, Анатолій Даниленко замішаний у майновому скандалі і «гальмував» кримінальні справи стосовно Раїси Богатирьової, Миколи Присяжнюка, Андрія Клюєва та багатьох інших «папередніков», більшість з яких і сьогодні вхожі у високі кабінети на Банковій…

Але врешті-решт Даниленко все-таки пішов з посади заступника прокурора, — разом з прокурором Яремою. І якщо після відставки Віталія Григоровича є всі підстави вважати, що його ім’я вже ніколи не спливе в контексті великої політики, то з Анатолієм Даниленко не все так просто.

Коли в червні вже нинішнього року прозвучали заяви глави СБУ Валентина Наливайченка про те, що Даніленко нібито «прикривав» незаконну діяльність компанії «БРСМ-Нафта» (про масштабну пожежу на базі якої всі пам’ятають), сторону Даниленко несподівано прийняв генпрокурор Шокін, який заявив, що екс -замгенерального не має ніякого відношення до «БРСМ-Нафта», а справа за так званим «екоцид» була порушена необґрунтовано.

Щоправда, за інформацією, панові Даниленко все-таки довелося спершу трохи понервувати і навіть терміново вилетіти до Німеччини. Однак звідти його повернули чартерним рейсом, пообіцявши свободу і безпеку за умови, що він почне жорстоко «мочити» на той час ще главу СБУ Наливайченко. Даниленко, звичайно ж, погодився, тут же назвавши заяву Наливайченка про його «кришування» «БРСМ» «божевільним» і повідомивши, що готує судовий позов проти тоді ще голови СБУ.

Тут ми знову повертаємося до «хворого» замглави СБУ Яловенко. За нашою інформацією, Анатолій Даниленко згоден на відставку свого підопічного тільки в одному випадку — якщо на його місце буде призначений ще один його протеже — Микола Герасимюк.

Так-так, той самий Герасимюк, якого — відразу після Майдану — активісти вимагали звільнити з займаної ним посади прокурора Києва, звинувачуючи у фальсифікації справ проти учасників Майдану.

Втім, за Герасим’юка горою стояли і Махніцький, і Ярема. Олег Махніцький свого часу пообіцяв активістам розпочати перевірку діяльності прокурора столиці. Але потім про свою обіцянку, дану «побратимам», забув… А Віталій Ярема відразу ж після свого призначення генпрокурором заявив, що всі звинувачення в бік Герасим’юка — «маразм» і призначив його своїм заступником. Правда, у грудні 2014-го Герасимюку все-таки довелося піти у відставку, як пояснив його турботливий шеф Ярема — через «інформаційний тиск»…

Під інформаційним тиском, зокрема, пан Ярема мав на увазі «обряд сміттєвої люстрацію», через який довелося проходити йому особисто разом з паном Герасимюком.

І ось тепер Анатолій Даниленко лобіює «героя Майдану» Герасим’юка на посаду заступника голови СБУ.

Провівши невеликий аналіз «непотоплюваності» самого Даниленко, можна стверджувати, що це йому вдасться.

А Василь Грицак, як це не сумно, так і залишиться ширмою для подальших і вельми ефективних закулісний ігор «Толіка-супермаркету»…