«Друзі» Яценюка крадуть мільярди з бюджету, — Саакашвілі

«Друзі» Яценюка крадуть мільярди з бюджету, — Саакашвілі

429
ПОДЕЛИТЬСЯ
Арсеній Яценюк
Арсеній Яценюк

Оточення прем’єра пов’язане з розкраданнями коштів з держпідприємств, які обчислюються мільярдами гривень.

Про це 19 листопада в ефірі каналу 112 заявив глава Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі.

«Не провели приватизацію. Одне лише підприємства було продано. А їх три тисячі. Не продали не тому, що вони (підприємства) державі служать, а тому що гроші на них крадуть… У парламенті сидять голови комітетів, які контролюють ці державні підприємства. Вони дивляться за цими підприємствами. Це наше тіньовий уряд. Вони мають з цих підприємств частку. Вони податків не платять, все собі в кишеню. Уряд каже, треба прискорити приватизацію. А хто буде прискорювати? Його (Яценюка) друзі, які сидять у парламенті?» — обурився політик.

Саакашвілі зазначив, що спроби надати ці факти розголосу викликали загрози з боку деяких депутатів, а також потоки бруду в окремих ЗМІ. «Є такий депутат Іванчук, його (Яценюка) друг ще з Чернівців, який сказав, що я готовий розібратися з Саакашвілі по-чоловічому, тільки тому, що я посмів підняти це питання.

Але за цим цирком, за цією клоунадою криються сотні мільйонів і мільярди гривень. Тільки торік держпідприємства принесли збиток нашій країні в розмірі 105 мільярдів гривень. І вони можуть лаятися, кричати — я Саакашвілі морду поб’ю, але за цим стоїть конкретна крадіжка державних грошей. Його (Яценюка) друзі стали мультимільйонерами за останні півтора року. Звідки вони взяли ці гроші? Один сидить на «Енергоатомі» і на ОПЗ, інший на титані. Усі це знають. І гроші не потрапляють до бюджету», — стверджує Саакашвілі.

Як приклад Саакашвілі навів Одеський припортовий завод. «Одеський припортовий повинен давати сотні мільйонів гривень українському бюджету. Але прибуток тільки зменшується. Вони уклали договір з компанією прокладкою на поставку газу. Власники не відомі. Ми порахували, що за цим контрактом держава втратить 93 млн. доларів. Вони перетечуть в кишені конкретних «смотрящих»», — підкреслив Саакашвілі.

На думку екс-президента Грузії, Україні потрібно повне перезавантаження політичної еліти. «Коли ти приходиш і говориш, я не роблю гроші, мої друзям не роблять, і тобі не дамо. Ми будемо працювати на народ. А чого можна чекати, коли твої найкращі друзі стали мультимільйонерами в перший же рік твого управління? », — Заявив Саакашвілі.

Політик зазначив, що йому не зрозуміла позиція прем’єра-міністра відносно його можливої ​​відставки.

«Уряд каже, нас не можна чіпати. Прем’єр сказав, якщо мене зрадять і знімуть з посади, моя фракція вийде з коаліції. Не можна брати свою країну в заручники через свою посади! Не за посаду Яценюка люди гинули (на Майдані). Він що народився на цій посаді, він прилип до свого стільця, що він повинен померти в своєму кабінеті. Що це означає? Всі знають, що дострокові вибори це погано, цим може скористатися ворог. А він каже, якщо я вам влаштую, після мене хоч потоп», — сказав Саакашвілі.

Нагадаємо, народний депутат Андрій Іванчук заявив, що подав до суду на Саакашвілі, який закликав правоохоронні органи розслідувати його діяльність. Іванчука звинувачують у контрабанді спирту, а також інших зловживаннях, пов’язаними з держпідприємствами.