За 20 років кількість чиновників в Україні в ході «скорочень» збільшилася в...

За 20 років кількість чиновників в Україні в ході «скорочень» збільшилася в 6 разів

240
ПОДЕЛИТЬСЯ

З 1992 року по грудень 2015 роки кількість чиновників в Україні після кількох спроб скорочень зросла з 60-ти до 350-370 тисяч.

Про це повідомив експерт Фонду суспільної безпеки Юрій Гаврилечко на прес-конференції в інформаційному агентстві ГолосUA.

За його словами, обсяг держвласності в Україні за цей період скоротився приблизно в п’ять разів, а кількість завдань, що виконуються держслужбовцями, взагалі не змінилося.

Крім того, як нагадав експерт, за останні двадцять років досягнення інформаційних технологій вийшли на небувалий рівень, що дозволяє здебільшого автоматизувати роботу державного апарату.

«Це чудовий ресурс для того, щоб як мінімум в шість разів підняти зарплати, зменшивши кількість чиновників. Але всі розмови про скорочення кількості чиновників в Україні закінчуються тим, що з’являються нові міністерства, відомства, організації, і їх стає тільки більше», — пояснив Гаврилечко.

Як зазначив експерт, населення навіть не помітить скорочення ¾ чиновників. Однак такої мети уряд взагалі не ставить, приступаючи до тієї чи іншої реформи, наголосив Гаврилечко.