ПОДЕЛИТЬСЯ

Для проїзду кортежу прем’єр-міністра Арсенія Яценюка в Києві відключають світлофори і блокують рух іншого автотранспорту.

Про це йдеться у розслідуванні журналістів «Радіо Свобода» під назвою «Зелене світло для прем’єра».

«Через два роки після початку Євромайдану, схоже, в Україну повертається згубна практика часів Віктора Януковича, коли дороги перекривали для проїзду високопосадовців», — йдеться в сюжеті.

Наголошується, що прем’єр-міністр регулярно «робить для себе комфорт в столичних пробках». Так, на відео журналісти показали, як Яценюк щоранку добирається до робочого місця.

У будинку прем’єр-міністра Арсенія Яценюка в Нових Петрівцях, де раніше по сусідству жив екс-президент України Віктор Янукович, закінчився ремонт. Чиновник з сім’єю переїхав з квартири на Печерську в свій оновлений будинок.

До повернення сімейства на територію житлового масиву посилили охорону. У кварталі, де розташовано маєток Яценюка, з’явився пост охорони і шлагбаум. Доступ на вулицю Княгині Ольги перекритий для сторонніх. На виїзді висять камери відеоспостереження. Раніше таких заходів безпеки навколо маєтку не спостерігали.

Згідно з податковою декларацією, на території маєтку знаходиться два будинки (114 квадратних метрів і 300 квадратних метрів), гараж, альтанка, басейн і дитячий майданчик. Зміни в будинку, якому вже 10 років, торкнулися лише інтер’єру: перефарбували стіни, замінили сантехніку в двох санвузлах і частково меблі.

Тепер трасу, по якій раніше на роботу їздив екс-президент Віктор Янукович, перекривають для прем’єра Яценюка. Першим виїжджає «Фольксваген» з держохороною, за ним — броньований «Мерседес», а далі — два мікроавтобуси супроводу. Ближче до Києва в районі КПП для машин Яценюка правоохоронці притримали основний потік авто, який рухався по головній дорозі, щоб кортеж прем’єра зміг виїхати на трасу з другорядної і відірватися від інших. По шляху проходження чиновника додатково чергували патрулі спецпідрозділів в касках, масках і бронежилетах.