Як правильно пояснювати дорогу

Як правильно пояснювати дорогу

336
ПОДЕЛИТЬСЯ

Психологи з Абердинського університету у Великобританії з’ясували, як краще пояснювати дорогу до потрібної точки — так, щоб людина все запам’ятала. Виявилося, що потрібно почати з якогось помітного орієнтира, що знаходиться поруч з метою. Важливо не тільки надати досить деталей, але і дати їх у правильному порядку, роблять висновок вчені, стаття яких опублікована в журналі Frontiers in Psychology, про дослідження розповідає The Independent.

Для свого дослідження психологи використовували популярну у Великобританії серію дитячих коміксів «Де Уоллі?» (Where’s Wally?). На безлічі різних картинок в цих книжках потрібно знаходити одну конкретну людину, власне, Уоллі, а також предмети, які він цього разу «втратив».

«Ми виявили, що люди швидше знаходять об’єкт, якщо першим ділом в поясненні дати їм якийсь орієнтир поруч з об’єктом», — розповів провідний автор дослідження Аласдер Кларк (Alasdair Clarke). Наприклад, мало значення, чи звучало пояснення як «чоловік в червоному поруч з конем» або, навпаки, «поруч з конем чоловік у червоному».

Психологи пояснюють: Хто слухає починає обробляти отриману інформацію ще до того, як дослухає пояснення до кінця, тому починати варто з найбільш важливих і помітних орієнтирів. (О, скільки у людей проблем від того, що співрозмовники вже на початку фрази «знають», що хоче сказати інша людина). Але є й уточнення — якщо об’єкт, що розшукується побачити легко, то в такому поясненні необхідності немає, можна описувати маршрут пошуку і послідовно. Можна і пальцем показати.