Інвестування в створення гуманного штучного інтелекту

Інвестування в створення гуманного штучного інтелекту

380
ПОДЕЛИТЬСЯ

Провідні світові технологічні компанії, серед яких Tesla Motors і SpaceX Ілона Маска, Paypal і Amazon Web Services та інші, інвестують в цілому близько мільярда доларів у новий проект створення штучного інтелекту Open AI. Його завдання — створити штучний інтелект з людським обличчям, у відповідь на побоювання про те, що штучний інтелект може стати загрозою для людства, які все голосніше лунають. Про проект розповів BBC News з посиланням на заяву з офіційного сайту Open AI.

У заяві говориться, що проект переслідує мету створення штучного інтелекту, який діятиме, виходячи з пріоритету гуманізму, і проект не буде обмежений в цьому сенсі необхідністю фінансової віддачі і чиїмись комерційними інтересами.

«Складно уявити, наскільки штучний інтелект, що функціонує на рівні людського, може бути корисний суспільству, і настільки ж складно зрозуміти, скільки шкоди він може завдати, якщо розроблений або буде використовуватися неправильно», — пишуть ініціатори проекту. Вони також додають, що штучний інтелект має бути наділений свободою волі, подібній людській, але має розповсюджуватися до таких меж, щоб не заподіяти кому-небудь шкоду.

Принципова позиція творців проекту в тому, що всі розробки, відкриття та зареєстровані патенти будуть передані суспільству для безоплатного використання. Проект передбачає співпрацю з іншими дослідницькими групами в режимі відкритої колаборації. Такий підхід дозволить зробити технології штучного інтелекту доступними всім і запобіжить їх зосередження в руках великих корпорацій і держструктур, зосереджених на власних інтересах.