ПОДЕЛИТЬСЯ

В п’ятницю, 11 грудня, під час виступу прем’єр-міністра Арсенія Яценюка в сесійній залі Верховної Ради сталася масова бійка між депутатами «Блоку Петра Порошенка» і «Народного фронту».

Бійка виникла після того, як прем’єр заявив, що в уряді всього 3 міністра від «Народного фронту», а за енергетику відповідає Демчишин, який був призначений за квотою БПП.

Депутат від БПП Олег Барна вручив Яценюку червоні троянди, на що Яценюк відреагував спокійно, з посмішкою. Але Барна обхопив Яценюка і спробував винести його з трибуни. Після цього ряд депутатів кинулися до трибуни та почали бійку.

Фракція «Блок Петра Порошенка» виключила зі свого складу нардепа Олега Барну, який сьогодні напав на прем’єр-міністра Арсенія Яценюка в ході його звіту перед Радою.

«Прийнято рішення про виключення пана Барни з фракції. Ми не приймає таку модель поведінки. Ми вважаємо, що це неповага не тільки до чинного прем’єр-міністру, а й до держави і парламенту, а також до громадян. Незважаючи на те, чим це було спровоковано, і як це було зроблено — це неприпустимо», — заявив нардеп від «БПП» Мустафа Найєм.

Також Найєм заявив, що розмови про те, що вчинок Барни нібито був спланованим і організованим є безпідставними.

«Потрібно мати розуміння, що таке планувати неможливо», — додав він.

У Твіттері «Блоку Петра Порошенка» підтверджується інформацію про виключення Барни.

«БПП більшістю голосів вирішила виключити Олега Барну зі складу фракції», — сказано в повідомленні.

Народний депутат Олег Барна не жалкує про те, що накинувся в парламенті на прем’єр-міністра і спровокував бійку серед депутатів. Визнавши, що його вчинок був «не європейським», забіякуватий депутат сказав, що іншим методом «це зло» не здолати. «Якщо Яценюк не піде, я дуже боюся, що його винесуть люди», — сказав Барна журналістам.

«Прем’єр, рейтинг політичної сили якого падає до нуля за півроку, автоматично повинен йти у відставку. Прем’єр, який не виконав домовленостей, повинен йти у відставку», — наполягає народний депутат. Відповідаючи на запитання, як іде збір підписів за відставку Арсенія Яценюка, він визнав, що особливої ​​активності колеги не виявляють — за минулі два дні вдалося зібрати всього три автографа.

«А це треба питати у тих сил, які критикують Яценюка, але два тижні думають підписувати чи не підписувати. Це нагадує ставлення повії до клієнта», — сказав скривджений Барна.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков не зміг залишитися осторонь від скандалу у Верховній Раді. Коментуючи подію, він пожартував про «залізні яйця» свого однопартійця Арсенія Яценюка. «Чи залізні яйця у Яценюка? Ідіот Барна вирішив перевірити. Але справа ж не в яйцях і не в Яценюку. Справа в розкритті таємниці. Вони залізні. Ще з Чечні», — написав міністр в Facebook.

Крім того, Аваков показав, як народний депутат Марія Матіос («Блок Петра Порошенка») пришиває прем’єр-міністру відірваний гудзик.

«Марія Матіос — добра душа, пришиває відірваний дикою людиною гудзик. Ось якою має бути взаємодія фракцій», — додав він.

11 грудня, через рік діяльності уряду Арсенія Яценюка, народні депутати отримали право висловити йому недовіру.

Згідно з Конституцією, Рада не може виносити вотум недовіри уряду протягом року після затвердження програми його діяльності.

Програма діяльності другого уряду Яценюка була затверджена 11 грудня 2014 року.

Зауважимо, депутати уже почали збирати підписи за відставку уряду, зокрема, підтримав таке рішення весь склад фракції «Батьківщина».

Нагадаємо, в рамках «Години запитань до Уряду» Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк разом із усім складом Кабінету Міністрів сьогодні прийдуть до Верховної Ради України і прозвітують про результатироботи за рік.