Не треба вчитися, треба в Вінниці народитися

Не треба вчитися, треба в Вінниці народитися

230
ПОДЕЛИТЬСЯ

Після загрози президента України розігнати парламент і організувати позачергові вибори, в країні завершилася двомісячна прем’єриада і був перетасований Кабмін. З колишніх в своїх кріслах всиділи сім чоловік, а В’ячеслав Кириленко з послужним списком, де значиться одна посада — депутат, став віце-прем’єром. Майже всі місця поділили між БПП і «Народним фронтом» Арсенія Яценюка. Прибрали варягів — Квіташвілі, Яресько, а раніше Абромавчуса.

У нинішній уряд увійшли «вінницькі» Кістіон, Рева, Жданов, Насалик і «тактичні» Кутовий, Розенко, Зубко, Семирак. Всі інші — «пташенята» Держдепу: віце-прем’єр з євроінтеграції Іванка Климпуш-Цинцадзе — екс-кореспондент української служби радіо Бі-бі-сі в США, слухач Державного університету штату Монтана; міністр фінансів Олександр Данилюк — випускник Бізнес школи (МБА) Індіанського університету; міністр з питань військової операції і окупованих територій Вадим Черниш — член міжнародної організації АCAMS (США); міністр інфраструктури Володимир Омелян — аташе відділу НАТО департаменту з питань політики і безпеки МЗС України; міністр освіти Лілія Гриневич стажувалася у Варшавському і Колумбійському університетах; міністр Кабінету міністрів Олександр Саєнко — випускник Канадської школи публічної служби та Центру креативного лідерства (США).

Для чогось знову «активували» Нищука з Івано-Франківська — всього рік тому він вже «керував» українською культурою. Результати бачимо наочно. З цієї когорти і колишній глава Нацбанку Степан Кубів. Вишенькою на торті став новий спікер ВР Андрій Парубій, якого бояться навіть сурдоперекладачі. Міністр охорони здоров’я поки не затверджений.

І вінчає цей пантеон шістнадцятий за рахунком в історії України прем’єр-міністр Володимир Гройсман. В «Особовій картці» новоспеченого глави Кабміну викладені «етапи великого шляху» на ниві освіти. Отже, читаємо: 1992-1992 — слюсар (місце навчання: Вінниця); 2002-2003 — навчання в Міжрегіональній академії управління персоналом (там же); 2007-2010 — навчання в Національній академії держуправління при Президентові України (Київ). Пам’ятайте, у класика: «Всі ми вчилися потроху, чого-небудь і як-небудь…»

Колишній міністр освіти Сергій Квіт не любив МАУП та інші регіональні «університети». Він навіть запустив програму їх викорінення шляхом позбавлення ліцензій. Йому, звичайно, видніше була ступінь доцільності цих вузів в плані підготовки фахівців.

До слова, склад нового уряду на чолі з Володимиром Гройсманом — вже 17-й за рахунком за роки незалежності, який був визначений парламентською коаліцією 13 квітня, якраз в день загибелі «Титаніка».

Нардеп від «Блоку Петра Порошенка» Мустафа Найєм на своїй сторінці в Фейсбуці написав, що відхід з Кабміну всіх іноземців свідчить про деградацію системи. Від себе додамо — але там тільки носії ідей українських майданів, організація яких західними «фахівцями» покликана була зруйнувати Україну як державу.