Як українці платитимуть податки в новому році: головні зміни

Як напівзруйновані старі заводи перетворюються на IT-хаби

462
ПОДІЛИТИСЯ

В українських містах можна знайти чимало покинутих та занедбаних будівель, зазвичай, це індустріальні об’єкти та старі радянські заводи, які припинили свою роботу багато років назад і тепер стоять пусткою посеред міста. Втім з 2015 року в Україні набирає обертів процес реновації таких будівель. Їх перетворюють на виставкові зали, арт-холи та центри інновацій.

Київський річковий порт

Київський річковий вокзал, що на Поштовій площі, – одна з найвідоміших споруд Києва. Будинок довго перебував у занепаді, але після ремонту в 2019 році тут відкрився арт-простір «Причал» з виставкою робіт молодих українських художників під назвою «Реновація». Розташована в кілометрі від центру міста, будівля колишнього річкового порту була визнана пам'яткою архітектури і все більше перетворюється на важливий культурний центр, де проходять презентації книг, майстер-класи та концерти.

UNIT.Сіту

У 1945 році в столиці був заснований Київський мотоциклетний завод. Він виробив близько 3 млн. мотоциклів, але припинив роботу на початку 2000-х років. Навесні 2017 року на території заводу відкрився інноваційний парк UNIT.City. Реконструкція триває, проект включає в себе IT-школу, бізнес-кампуси і коворкінг-простір, а також креативні зони, майданчики для відпочинку та житловий комплекс. До UNIT.City вже переїхали кілька українських технологічних стартапів і інноваційних компаній.

Промприлад в Івано-Франківську

У 1965 році в Івано-Франківську був заснований машинобудівний завод «Промприлад». Після приватизації обсяги виробництва почали поступово знижуватися, і підприємство занепало. Близько 150 чоловік все ще працюють там, але велика частина заводу лежить в руїнах. У 2017 році почався процес його реконструкції. До 2024 року заплановано перетворити занедбану територію заводу в прибутковий бізнес-проект, відремонтувавши 27 000 кв. метрів і побудувавши ще 10 000 кв. метрів нових приміщень. Одна шоста частина заводу вже реконструйована і використовується.